Drodzy Klienci! W dzisiejszym zabieganym  świecie czas  (nie tylko ten zatrzymany w kadrze) to najcenniejsze, co mamy. Dlatego jest mi bardzo miło, że znaleźliście chwilę, by się u mnie zatrzymać.

Równocześnie zależy mi na naszej udanej współpracy i usprawnieniu wzajemnego kontaktu.  Dlatego poniżej chciałam przekazać Wam kilka istotnych informacji.

 

CENA SESJI OBEJMUJE:

 • wiedzę i doświadczenie fotografa
 • indywidualne podejście do każdego klienta
 • stylizacje do sesji (suknie i ubranka)
 • przygotowanie aranżacji i gadżetów
 • profesjonalny sprzęt fotograficzny
 • usługę fotograficzną
 • odpowiednią selekcję zdjęć – tak by każde ujęcie było wyjątkowe
 • autorską obróbkę graficzną, nadającą zdjęciom niepowtarzalnego klimatu
 • wysokiej jakości odbitki na jedwabnym papierze
 • ozdobne opakowanie i pendrive (w zależności od pakietu)

Opcje dodatkowe

 • makijaż do sesji wykonany przez profesjonalistkę (polecany zwłaszcza przy sesjach ciążowych i kobiecych) – 120zł
 • dojazd do Klienta dodatkowo płatny 1zł/km

Ceny dodatkowych odbitek (papier jedwabny z białą ramką):

 • Format 10×15 cm – 1 zł
 • 15×23 cm – 2,5 zł
 • 30×40 cm – 15 zł

 

Regulamin sesji
Agnieszka Stawowczyk fotografia

Poniższy regulamin ma na celu usprawnienie kontaktu między FOTOGRAFEM – wykonującym usługę, a KLIENTEM – zamawiającym fotografie.  Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu i ma obowiązek zapoznania się z nim. Przystąpienie do sesji jest równoznaczne z akceptacją poniższych zasad.

 1. Przed sesją Klient zapoznaje  się z portfolio fotografa. Przystąpienie do sesji oznacza, że Klient akceptuje styl obróbki, percepcję kadru i estetykę wykonywanej przez niego fotografii.
 2. Rozliczenie za sesję następuje gotówką w dniu sesji  lub w postaci przelewu przed sesją. Dane do przelewu można znaleźć w zakładce Kontakt.
 3. Po sesji fotograf dokonuje wstępnej selekcji i wysyła zdjęcia do wyboru ze znakiem wodnym na adres mailowy podany przez Klienta.
 4. Czas na wybór zdjęć to max. 7 dni. Po tym czasie wyboru dokonuje fotograf.
 5. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość zdjęć, jaką ostatecznie zadeklarował/zakupił.  Wybrane zdjęcia po selekcji poddawane są starannej autorskiej obróbce graficznej – wedle uznania fotografa. Wykonawca dokonuje korekty zdjęć w zakresie cyfrowej ciemni (korekta ekspozycji, kolorów, kontrastu, konwersja do zdjęć czarno-białych, podstawowy retusz). Ingerencje w zakresie grafiki komputerowej (podmiana głów, usuwanie obiektów z kadru, otwieranie oczu, prasowanie ubrań itp.) stanowią usługi dodatkowo płatne.
 6. W trosce o wysoką jakość usługi, fotograf nie oddaje plików RAW oraz zdjęć bez obróbki.
 7. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych obrobionych kadrów w cenie 25 zł/szt.
 8. Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia od dnia wybrania zdjęć to ok. 15-20 dni roboczych.
 9. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku  urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego.
 10. Gotowe zdjęcia wysyłane są do Klienta mailem i drukowane w postaci odbitek w formacie 15×23 cm na papierze jedwabnym.
 11. Klient ma 3 dni na zgłoszenie poprawek od momentu wysłania zdjęć. Jeżeli do tego czasu poprawek nie zgłosi, uznaje się, że zdjęcia zostały zaakceptowane.
 12. Fotograf przechowuje  niewybrane zdjęcia na dysku do czasu oddania gotowych zdjęć czyli realizacji zamówienia. W tym czasie Klient może dokupić dodatkowe zdjęcia. Po obróbce i oddaniu gotowego materiału, surowe zdjęcia są usuwane z dysku.
 13. Po realizacji zamówienia obrobione zdjęcia są przechowywane u fotografa przez okres 6 miesięcy, po tym czasie są nieodwracalnie usuwane z dysku.
 14. Możliwość publikacji zdjęć stanowi ważny element promocji w pracy fotografa. Zamawiający przystępując do sesji wyraża zgodę na publikację zdjęć w mediach społecznościowych, na stronie www.fotografa, na blogu oraz w materiałach promocyjnych.  W przypadku braku zgody na publikację Klient informuje o tym fakcie przed sesją. Klient może cofnąć zgodę na publikację w każdej chwili.
 15. Wraz z przekazaniem zdjęć  Klient uzyskuje  prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania. Oznacza to, że bez ograniczeń może je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać. Będę wdzięczna za podpisywanie mnie jako autora zdjęć (np. oznaczanie na Facebooku mojego profilu @AgnieszkaStawowczykFotografia) podczas umieszczania ich w Internecie. Z góry dziękuję.
 16. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymagają uprzedniej pisemnej zgody fotografa.
 17. W udostępniane publicznie zdjęcia nie należy ingerować. Modyfikacja zdjęć jest zastrzeżona dla fotografa.
 18. Istnieje możliwość wykupienia sesji w postaci bonu podarunkowego. Bon ma ważność  5 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie należy wykonać sesję.  Po tym czasie bon traci ważność. Bonu nie można wymienić na gotówkę,  jak również nie można go zwrócić.

 

INFORMACJE O SESJI:

 1. Sesje zdjęciowe studyjne odbywają się w domowym studio w Kętach. Istnieje możliwość wykonania sesji lifestyle w domu Klienta po uprzednim ustaleniu z fotografem.
 2. Na sesję należy przygotować się zgodnie ze wskazówkami. Fotograf uprzedza, że na efekt końcowy zdjęć ma wpływ przygotowanie Klienta do sesji, humory modeli,  ale też warunki pogodowe podczas sesji,  a jeśli sesja odbywa się w domu Klienta to warunki oświetleniowe we wnętrzu.
 3. Na sesji zdjęcia robi tylko fotograf.
 4. Sesje mogą odbywać się w studiu jak i w plenerze. W przypadku braku pogody w dniu, w którym ustalony był termin sesji plenerowej, fotograf w porozumieniu z Klientem wyznacza nowy termin sesji.
 5. Fotograf zawsze na  kilka dni przed sesją potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję, fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji.
 6. Na sesje Klient stara się stawić punktualnie. Jeśli wie, że się spóźni, fotograf prosi o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne lub sms. Akceptowalny czas spóźnienia na sesję to 15 min. W innym wypadku, czas sesji skracany jest o czas spóźnienia.